2024 © solarkit KFT.
A céget 2006-ban alapították Kínában, majd 2010-ben került a New Yorki tőzsdére. Az első tevékenységük a napelem panelekben használt szilícium tömbök és a cellák gyártása volt, majd később elkezdtek a napelem panelek teljeskörű gyártásával is foglalkozni. 2024-ra pedig a világ egyik legnagyobb gyártójává nőtte ki magát a folyamatos innovációnak és prémium kategóriás termékeinek köszönhetően. A 14 gyárukban és 22 leányvállalatban az évi termelt kapacitásuk meghaladja a 35 GW-ot szilícium tömbök esetében, 25 GW-ot napelem cellák esetében és 40 GW-ot napelem modulok esetében.
Két típusú napelemet gyártanak, N- és P-típusúakat.
Az N-típusú napelem modulok több innovatív technológiát tartalmaznak. Többek között a MBB (Multi Busbar) technológiát, mely segítségével a napelem 9-18 sínnel van felszerelve, ez azt jelenti, hogy nagyobb teljesítményt biztosít a cellák között futó fém gyűjtőszálnak köszönhetően. A Hot 3.0 technológiának köszönhetően pedig megnövekedett megbízhatósággal funkcionálnak a modulok a teljes élettartam alatt.
A “buszsávok” a modulokon a vékonyabb fém vezeték szálak, ezeknek az a feladata hogy elektronokat szállítanak a napelemen keresztül.
A megnövekedett megbízhatóság a lineáris teljesítmény garanciában jelenik meg, a Jinko-nál a teljes 30 éves teljesítménygarancia végére érve a napelem teljesítménye nem lehet kevesebb mint 87,4%, amely csupán évi 0,4% degradációt jelent. Hatékonyságuk pedig elérheti a 23%-ot is.
Ezek a napelemek a fél cellás technológián alapszanak. A szabványos 60-72 cella helyett, ami egy napelem modulban van, 120 illetve 144 fél cella található. Ennek az az előnye, hogy a kisebb cellákban kevesebb áram van, így kisebb az ellenállás okozta veszteség és a cellák több energiát tudnak termelni. A kisebb cellák kevesebb mechanikai igénybevételnek vannak kitéve, s így a kisebb repedések kockázata csökken.
Az N-típusú elemekhez képest egy kicsit alacsonyabb hatékonysággal rendelkeznek, ez a 21%-ot is elérheti. A teljes 25 éves teljesítménygarancia végére érve a napelem teljesítménye nem lehet kevesebb mint 84,8%, amely csupán évi 0,55% degradációt jelent.
A Jinko N-típusú és P-típusú napelemei között a legjelentősebb különbség a szilícium ostyák bevonata. Míg a P típusú modulok ostyáit Bórral ötvözik, az N-típusú foszforral. Ennek jelentősége igazán az űrkutatásban jelenik meg. A N-típusú napelemek jobban ellenállnak a szűretlen UV C sugárzásnak mint a P-típusú elemek, ez a korábban említett ostya molekuláris összetételének köszönhető.
Mind az N-típusú és a P-típusú modulok kiemelkedően magas hatékonyságúak, a 390Wp elemek 20,43%, a 400Wp elemek pedig 20,96%-os hatékonysággal rendelkeznek.
Részletes dokumentációt a linkre kattintva lehet megnézni.
A N-típusú elemek gyártásakor több alapanyagra van szükség és gyártási folyamathoz, ebből adódóan többe kerül a P-típushoz képest. Tehát a magasabb hatékonysággal és az alacsonyabb degradációval lényegesen magasabb ár is jár, ezek nagyobb befektetések esetén előnyösebbek lehetnek.
Hasznosnak találtad az információkat és szeretnéd másokkal is megosztani?
Kapcsolat
Iroda
1027
Budapest,
Henger u. 2
(irodánkban a személyes ügyfélfogadás csak előzetes egyeztetés után lehetséges)
E-mail cím
SOLARKIT Europe Kft. ©2025