solarkit-logo

REPowerEU pályázat

Hogyan teheti jövőbiztossá vállalkozását?

Optimalizálná energiaköltségeit? Szeretné megtudni, hogy a REPowerEU pályázatok milyen módon támogatják a zöld beruházásokat?

Olvasson tovább és kezdje el megvalósítani energiaoptimalizálási céljait még ma!

A REPowerEU pályázatok lehetőséget kínálnak arra, hogy vállalatok állami támogatással valósítsanak meg akár zöld beruházásokat, például napelem rendszerek vagy hőszivattyúk telepítésével.

A vissza nem térítendő támogatás többek közt megújuló energiaforrásokat termelő vagy hasznosító fejlesztési projektekre is felhasználható, legyen az napelemes rendszer vagy hőszivattyú.

A támogatás összege 200 millió és 5 milliárd Forint között van.

Mi is az a REPowerEU pályázat?

A REPowerEU egy uniós kezdeményezés, amelynek egyik kiemelt célja, hogy támogassa az agrár gazdaságokat energiahatékonysági beruházásokban és a fenntartható energia megoldások bevezetésében. A program keretében vállalkozások támogatást igényelhetnek többek között napelemes rendszerek telepítésére és hőszivattyúk beszerzésére, amellyel jelentősen csökkenthetik energiafelhasználásukat és energiaköltségeiket.

repower-eu

Zöld beruházás állattartó telepek számára

A REPowerEU agrárpályázatok egyik célja, hogy támogassa az állattartó gazdaságokat a fenntartható energiamegoldások bevezetésében és energiahatékonysági beruházások megvalósításában. Kétféle pályázat érhető el: állattartó telepek fejlesztésének támogatása (KAP-RD01a-RD01c-RD01d-RD01e-1-24), és az állattartó telepek megújításának támogatása (KAP-RD01a-RD01c-RD01d-RD01e-2-24), amelyek révén különféle állatfajokkal foglalkozó gazdaságok technológiai és építési fejlesztései valósíthatók meg, ideértve az állategészségügyi, takarmányozási és energiahatékonysági rendszerek korszerűsítését.

A program keretében vissza nem térítendő támogatás igényelhető napelemes rendszerek, hőszivattyúk, biomassza- és geotermikus energia használatára, valamint az energiafelhasználás csökkentésére. Az állattartó telepeken ezen felül kiemelten fontos az ammónia-kibocsátás csökkentése és a járványvédelmi intézkedések támogatása. A zöld beruházások kiemelt célterületet kaptak, ideértve a hőtechnikai fejlesztéseket (például hőszivattyú rendszer kiépítése), napelemes rendszerek telepítését és energiatakarékos technológiák bevezetését, amelyek során legalább 10%-os energiahatékonysági javulást szükséges elérni. 

A támogatásban azok a mezőgazdasági termelők részesülhetnek, akik:

  • legalább 10 000 euró STÉ üzemmérettel rendelkeznek, és
  • árbevételük minimum 40%-a mezőgazdasági tevékenységből származik.

 

A termelők több helyszínre is pályázhatnak, de a kérelmeket külön szakaszokban kell benyújtaniuk.

A kérelmek benyújtására az “Állattartó telepek fejlesztésének támogatása” pályázat esetében 2024. október 15-től, míg az “Állattartó telepek megújításának támogatása” pályázatra 2024. szeptember 17-től van lehetőség.

hatvali-libak

Zöld beruházás feldolgozó üzemek számára

A REPowerEU agrár pályázatok egyik kiemelt célja az élelmiszer-feldolgozó vállalatok hatékonyságának javítása, a mezőgazdasági termékek hozzáadott értékének növelése, valamint a piacra jutásuk támogatása technológiai fejlesztések révén. Hasonlóan a másik pályázathoz, itt is fontos cél az energia-önellátás fokozása és az energiafüggőség mérséklése, mindezt környezetbarát technológiák alkalmazásával megvalósítva. A program lehetőséget nyújt vissza nem térítendő támogatás formájában széleskörű fejlesztésekre.

Kétféle pályázat érhető el:

  • Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása
    (KAP-RD04A-RD04B-1-24)
  • Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása
    (KAP-RD04a-RD04b-2-24)

 

A két pályázat közötti legfőbb különbség, hogy a „Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása” pályázat elsősorban a nagyobb élelmiszeripari vállalkozások számára érhető el, míg a másik pályázat a kisebb vállalkozásokat segíti. Utóbbi kevesebb kötelező vállalást és egyszerűbb feltételeket kínál, így könnyebbé téve a támogatás elérését a kisebb cégek számára.

A pályázatra azok a Magyarországon székhellyel vagy fiókteleppel rendelkező vállalkozások jelentkezhetnek, akik legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkeznek. A pályázatra mezőgazdasági őstermelők, családi gazdaságok, szövetkezetek, termelői csoportok, szervezetek, szociális szövetkezetek és vadásztársaságok is jogosultak. A pályázat mérettől függetlenül benyújtható, kollektív beruházásokra is van lehetőség. Egy pályázó több üzemre is kérhet támogatást.

Miért érdemes megújuló energiaforrásokba fektetni?

A megújuló energiaforrások, mint a napelemek és hőszivattyúk, nemcsak a környezeti fenntarthatóság szempontjából kiemelkedőek, hanem hosszú távon jelentős költségmegtakarítást is biztosítanak a vállalkozások számára. A napelemes rendszerek telepítésével a vállalkozás saját energiaigényét részben vagy teljes egészében megújuló forrásból fedezheti, ezáltal csökkentve a hálózati villamosenergia-vásárlást. A hőszivattyúk alkalmazásával pedig optimalizálható az épületek fűtési és hűtési rendszereinek energiafelhasználása, ami további költséghatékonyságot eredményez.

Miért válassza a SolarKit-et és a Wosser Energetikát napelemes és hőszivattyús beruházásának kivitelezésére?

A zöld beruházások megvalósításához megbízható partnerekre van szükség, akik végigkísérik a teljes folyamatot a tervezéstől a rendszerek telepítéséig, azok beüzemeléséig és karbantartásáig. 

Több mint 4.000 napelemes és hőszivattyús rendszer telepítésének tapasztalatából merítkezünk, és mindenkinek megtaláljuk a megfelelő megoldást.

Bízza a zöld energiás rendszerének tervezését és telepítését profikra!

  • Erős tőkeháttér
  • Professzionális szakmai háttér
  • Nagyszámú projekt tapasztalat
  • A teljes folyamat egy kézben
  • Tier 1 világmárkák
  • Saját nagykereskedés
  • Gyártói kapcsolatok
  • Jelentős raktárkészlet 2000 m2-en

 

Fejlessze vállalkozását a REPowerEU programban elnyerhető vissza nem térítendő támogatással, és ne hagyja ki a napelemet a beruházásból!

MINŐSÉG ÉS MEGBÍZHATÓSÁG MINDEN LÉPÉSBEN

Bízza napelemes rendszere telepítését lelkiismeretes szakértőkre!

elismeresek