2024 © solarkit KFT.
Hiszünk abban, hogy nem csak a megújuló energiával szükséges tenni a Földünkért, hanem minden lehetséges módszerrel, amellyel jót teszünk a környezetünknek.
Ugyan a „legjobb hulladék” az, ami nem is létezik, néha elkerülhetetlen, hogy hulladékot termeljen a háztartásunk. Ilyenkor is tehetünk a környezetünkért: gyűjtsük szelektíven a hulladékot.
Manapság már a legtöbben tisztában vannak vele, hogy érdemes a szemetet szelektíven gyűjteni – külön a műanyagot, külön a papírt, a fémet, az üveget, hiszen így lehet újrahasznosítani ezeket a hosszú lebomlási idejű hulladékokat. Ennek ellenére mindössze kb. a hulladék 17%-a kerül szelektív szemetesekbe.
A konkrét szabályok nem mindig egyértelműek. Összeszedtük, mire érdemes figyelni, ha szeretnénk tenni a környezetünkért a hulladékunk megfelelő kezelésével is.
Magyarországon 5 különböző színnel ellátott szeletív hulladékgyűjtővel találkozhatunk.
Budapesten az első kettő: papír és műanyaggyűjtő szelektív szemetesek már tartoznak a háztartásokhoz is.
Az országos szelektív gyűjtőhelyeket ITT nézhetjük meg térképes keresővel.
SolarKit tipp: Egy zsíros papír ételes doboznak is vannak általában olyan részei, amelyek nem ételmaradékosak. Ezeket a részeket le lehet vágni/tépni, és a szeletív gyűjtőbe dobni. Sok kicsi sokra megy!
A műanyag és a fém hulladékot az újabb szabályok szerint már egybe lehet dobni, ezeket utólag válogatják szét.
A fenti 5 kategórián kívül is tudunk szelektíven gyűjteni: veszélyes és elektronikai hulladékot.
Veszélyes hulladéknak azok a hulladékok minősülnek, amelyek jelentősen károsíthatják az élővilágot. Ezek lebomlásuk vagy elégésük során is árthatnak a környezetnek, vagy veszélyessé tehetik a többi, velük egy helyen lévő hulladékot is.
A leggyakoribb veszélyes hulladékok: ragasztók, festékek, lakkok, barkácsanyagok, különféle olajok, vegyszerek vagy tisztítószerek, rovarirtók, lejárt kozmetikai termékek, elemek, akkumulátorok, gyógyszerek, tintapatronok, elektronikai berendezések, pala (azbeszt tartalmú), villanykörték, izzók, stb.
Ezek közül sajnos sok hulladék lerakása még korlátozott Magyarországon, de azért így is tehetünk ezeknek a megfelelő elhelyezéséért, például így:
Egyéb, hulladékgyűjtéssel kapcsolatos gyakori kérdéseket találhatunk a HUMUSZ oldalán.
Kapcsolat
Iroda
1055
Budapest,
Bihari János u. 13
(irodánkban a személyes ügyfélfogadás csak előzetes egyeztetés után lehetséges)
E-mail cím
Solar Kit Hungary Kft ©2024