A rendszer működésének ismertetése, a kezelőfelület használata, ezen megjelenő megfelelő értékek ismertetése (áramerősség, feszültség, teljesítmény), esetleges hibajelzések (LED állapotjelzés, hibakód) esetén a hibaelhárítás ismertetése.
A rendszer működése közben a napelem panelek a beeső napsugarakat alakítják át egyenárammá, mely a piros és fekete szolár kábeleken jut el az inverterig. Az inverter felelős az energiaátalakításáért, mivel számunkra váltakozó áram szükséges. Ezt az energiát táplálja az ingatlan fő elosztójába, aminek egy részét a ház közvetlenül elfogyasztja, a fennmaradó részét pedig az áramszolgáltató hálózata fele visszatáplálja. Az egyenáramú részek akár az 1000V egyenfeszültség szintet is elérhetik, míg a váltakozó áramú részek a 230 illetve 400V feszültségen működnek.
A Huawei invertereken 3 LED helyezkedik el egy sorban, balról jobbra haladva, az első LED az egyenáramú(azaz a napelemek felől érkező) táplálást jelzi, a második LED a váltakozó áramú részt jelzi. Az utolsó pedig a Wifi/kommunikáció jelzését hivatott mutatni. Ha a bal oldali és középső LED zölden világít rendben van az üzemelés. A jobb oldali LED folytonos zöld villogása jelzi az aktív kommunikációt. A csatlakoztatott Wifi dongle is rendelkezik leddel, mely alap esetben szintén zölden villog, azonban néha szokott villogni sárgán, mikor a szervert próbálja elérni. A piros jelzés pedig a kommunikációs hibára utal.
A SolarEdge invertereken a zöld LED folyamatos világítás a termelésre ad visszajelzést, ha a piros LED világít, akkor pedig valamiféle gond adódott. A kék LED a kommunikációt hivatott mutatni.
Kijelzővel nem rendelkezik az inverter, hanem az alkalmazáson keresztül láthatóak a termelési adatok. Hiba esetén a telepítő céget érdemes értesíteni, akik távolról több információt ki tudnak nyerni az inverterről és esetlegesen távolról megoldani azt.